Körmendy Zsuzsanna: Uszítás gyilkosságra

MNO
2011. 06. 18. 9:21
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Orbán megöletése később Frei Tamásnak jutott eszébe, aki egy orosz álbérgyilkost arról kérdezett, mennyiért ölné meg a miniszterelnököt. Érdekes, Freinek ilyesmi eszébe sem jutott Horn Gyula idején, és később se, Medgyessy vagy Gyurcsány országlásakor. Gyurcsánynak a jobboldalon sok mindent mondtak az őszödi beszédben elismert hazugságok kiderülése után. Hogy takarodjon, tűnjön el a politikából, hogy aljas hazug fráter, trükköző senkiházi, de arra nem emlékszem, hogy a polgári oldalon bárki a meggyilkolására buzdított volna. Megölni, aki nem tetszik nekünk: ez a baloldal elmélete, s ha a történelem megengedi, a gyakorlata is. A csekista Lacisz 1919-ben azt mondta a mensevikekről: „Az ilyen emberek enyhén szólva utunkban vannak.” Ezért „el kell őket takarítani az útból”.

(Magyar Nemzet, 2011. június 18.)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.