Személyiségzavaros juhászkutya: fél a nyájtól

Juhiszonya van egy brit juhászkutyának, amiből következőn nem ő tereli a nyájat, hanem a nyáj őt – meg-megkergetve.

MNO
2011. 06. 24. 7:36
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A négyéves Ci – ez a neve a fajtáját tekintve border collie-nak – kölyökkora óta képtelen ellátni eredeti munkakörét. Gazdasszonya, Jane Lippington szerint a kutya furcsa személyiségzavarral küszködik. Ösztöne szerint terelnie és ráncba szednie kellene a birkákat, ezért rendre a nyáj után ered, ám amikor a közelébe kerül – vagy ami az ebnek még rosszabb: a nyáj kerül az ő közelébe –, Cin úrrá lesz a félsz, és meghátrál. A juhok megérzik, hogy ők az urak, és gyakran megugrasztják őrzőjüket.

„A birkák nagyon erőszakosak tudnak lenni, ha azt hiszik, hogy ők vannak felül. Sereggé tömörülnek, és úgy támadnak” – idézte a gazdasszonyt a brit Metro újság, amelynek honlapján videón is látható, ahogy Ci – amúgy nem létező tekintélyére fittyet hányva – elfut a birkák elől.

Használhatatlansága ellenére a kutyától nem válna meg gazdasszonya, jóllehet ő sokkal többet terelhet nyájat juhászkutyája juhfóbiája miatt. Élőben Bathhoz közel, Langridge-ben lehet megcsodálni az antihős Cit.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.