A polgármesternek büntetés címén további 300 eurót kell fizetnie. Az eperjesi rendőrök 2009. május elsején büntették meg Hagyarit, mikor az beült a helyi közlekedési vállalat buszának volánja mögé és újságírókat szállított rajta a városon keresztül. Jogosítványa alapján nem vezethette volna a mintegy harminc fő szállítására alkalmas járművet, a rendőrök a lehető legalacsonyabb büntetéssel sújtották.
Hagyari mégis bírósághoz fordult, megyei szinten ugyan megerősítették bűnösségét, de elrendelték az ügy visszautalását a rendőrségnek – ugyanis állítólag helytelenül jártak el a büntetés kiszabásánál, nem lett volna szabad a polgármestert pénzbüntetésre és jogosítványának megvonására is kötelezni. A Legfelsőbb Bíróság ezt az ítéletet semmisítette meg.
Az ügyvédként is ismert Hagyari azzal védekezett, nem tudta, hogy nem vezetheti a járművet, valamint félrehallotta a városi közlekedési vállalat vezetőjének kérdését – ezért mondta, hogy D kategóriás jogosítványa helyett B kategóriás papírja van.
(bumm.sk)
D kategória helyett B – Elveszik a polgármester jogosítványát
Engedély nélkül vezetett egy buszt az eperjesi polgármester 2009-ben kampánya során – ezért elveszik a jogosítványát. Többszöri fellebbezés után a Legfelsőbb Bíróság hozott döntést Pavel Hagyari ügyében.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!