Pilhál György: A csokoládéhamisítás több, mint aminek látszik. Jelenség. Valami olyasmi, mint a boldogult KGST-idők betonkészítése, ott a cementet spórolták ki a keverőből. A szocialista betonnak az volt a sajátja, hogy a belőle készült építmény csak a szalagátvágási ünnepségig állt, utána repedezni kezdett, aztán meg összedőlt. Vagy ott vannak a nem túl régi MSZP-kampány-autópályák és egyéb beruházások. Hosszú a sor. A csokoládéhamisítás rendszerfüggő; az édes élet illúzióját nyújtja, és mert bóvli, olcsón megkaphatod. Dől a gagyi, s míg majszolod, eszedbe sem jut, hogy rászedtek. Eszedbe sem jut, hogy ez is politika. Émelygős, hamis.
(Magyar Nemzet, 2011. július 8.)
Pilhál György: A kakaót meg kispórolták
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!