Az évek óta tartó szárazság főként Szomáliában, de Kenya és Etiópia egyes térségeiben is súlyos éhínséget okoz. Az ENSZ szerint két dél-szomáliai körzetben az elmúlt 20 év legsúlyosabb éhínsége tombol, 3,7 millió ember éhezik.
A FAO a római székhelyén tartandó rendkívüli konferenciára várja a 191 tagállamán kívül más ENSZ-szervek, nem kormányzati intézmények és regionális fejlesztési bankok képviselőit is.
Az Oxfam brit segélyszervezet tudatos hanyagsággal vádolt meg szerdán több európai kormányt, ugyanis még mindig nem érkezett meg hozzá az a 800 millió dollár, amelyet a kormányok megígértek az Afrika szarván pusztító szárazság hatásainak enyhítésére.
Szomália déli részén súlyosbítják a helyzetet az ott zajló fegyveres konfliktusok, amelyek megakadályozzák, hogy az arra rászorulókhoz eljussanak a segélyszállítmányok. A térségből január óta csaknem 135 ezren menekültek el, főként a szomszédos Kenyába és Etiópiába.
(MTI)
Rendkívüli értekezlet az aszály miatt
A Kelet-Afrika több térségét sújtó aszály és éhínség következményeinek enyhítését célzó segélyintézkedések megvitatására rendkívüli értekezletet hívott össze hétfőre az ENSZ Mezőgazdasági és Élelmezési Szervezete (FAO) csütörtökön. • Két térségben is tombol az éhínség
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!