Az észak-mexikói Nuevo León állam fővárosában kedden több helyszínen is akcióba léptek a bérgyilkosok: az északkeleti Francisco Villa negyedben négy embert lőttek agyon a nyílt utcán, Santa Catarina külvárosban az egyik parkban géppisztolyokkal végeztek öt áldozatukkal, egy asszonyt házából hurcoltak el, hogy néhány utcával odébb fejbe lőjék, s hasonló sorsra jutott egy férfi is.
Monterreyben a város feletti ellenőrzésért a Los Zetas bűnszövetkezet és a Golfo (Öböl) kartell küzd egymással, s az alvilág háborújának eddig csaknem kilencszáz halálos áldozata volt. Mexikóban hét nagy drogkartell működik, s közülük Los Zetas a legerőszakosabb szervezet, amelynek tagjai katonailag jól kiképzettek és vasfegyelmet tanúsítanak.
A kábítószer-csempészet mellett emberrablásokból és üzemanyag lopásából busás jövedelmekhez jutó csoport nevéhez fűződik Mexikó történelmének legkegyetlenebb gyilkosságai közül több is. A kiterjedt mexikói és guatemalai kapcsolatokkal, illetve érdekeltségekkel bíró Los Zetas 2010 márciusáig a Mexikó északi-északkeleti részén működő Golfo kartell részét képezte, s a kettéválás után véres belharc indult a két korábbi szövetséges között az ellenőrzés megszerzéséért a befolyásuk alá tartozó övezetben.
(MTI)
Tizenegy gyilkosság egy nap alatt
Tizenegy gyilkosságot követtek el egyetlen nap alatt Monterreyben a mexikói drogkartellek háborújában – közölték a mexikói hatóságok.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!