Onyiscsenko ugyanakkor közölte: Oroszország is betiltja bizonyos mezőgazdasági termékek behozatalát Egyiptomból az EU-t követve, mert az unió szerint ezek okozták a hasmenésjárványt.
Az orosz fogyasztóvédelmi felügyelet (Roszpotrebnadzor) május 30-án tiltotta meg a burgonya kivételével az európai zöldségek importját néhány országból a hasmenésjárvány miatt, és egyben elrendelte az ilyenek kivonását a forgalomból, majd június 2-án kiterjesztette a tilalmat az EU minden tagállamára. A június 10-én tartott Oroszország–EU csúcs egyik fő témája ez volt, s abban maradtak a felek, hogy az EU minden egyes szállítmányt – közösen kidolgozandó – biztonsági okmányokkal lát el. Azóta a szükséges adatok és iratok benyújtását követően Moszkva június 28-án Hollandiának és Belgiumnak, július 1-jén Spanyolországnak és Dániának engedélyezte az export felújítását.
Onyiscsenko az Egyiptomból származó, betiltandó termékek között számos mezőgazdasági kultúra magvait és csíráit sorolta fel. A tiszti főorvos üdvözölte, hogy az EU ilyen behatóan foglalkozott a járvány okainak felderítésével és most első ízben hivatalosan is közzétette kutatásai eredményét. Egyben köszönetet mondott a tájékoztatásért.
(MTI)
Újra exportálhatunk zöldséget Oroszországba
Újabb nyolc európai országnak – köztük Magyarországnak – engedélyezik az Oroszországba irányuló zöldségexport felújítását, miután benyújtották a szükséges dokumentumokat – jelentette be Gennagyij Onyiscsenko orosz tiszti főorvos szerdán Moszkvában, de az engedélyezés időpontját nem jelölte meg, s hangsúlyozta, hogy a különleges biztonsági intézkedések egyelőre érvényben maradnak.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en














Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!