A járőröző kéksisakosok gépjárműve aknára futott és felrobbant az Abyei régió Mabok nevű falujában. Heten súlyosan megsebesültek. Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár mély sajnálatát fejezte ki a veszteség miatt, amely az első volt azóta, hogy a világszervezet létrehozta az alakulatot – közölte egy szóvivő.
Az abyei ideiglenes ENSZ-erő jelenleg 4200 etióp katonából áll. Egy hete érkeztek a Szudán és Dél-Szudán által egyaránt követelt területre, amelynek a hovatartozását nem döntötték el a déli terület július 9-i önállóvá válásáig, és emiatt harcok robbantak ki a felek között. Megbízatásuk egyelőre hat hónapra szól, de az ENSZ-ben attól tartanak, hogy elhúzódó területi konfliktusra kell számítani a gyaníthatóan kőolajban gazdag vidék miatt.
(MTI)
Aknára futottak – Négy kéksisakos vesztette életét
Életét vesztette kedden négy etióp békefenntartó katona a pár hete kettévált Szudán vitatott határvidékén – jelentették be a világszervezet központjában.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!