A román parlament előtt mintegy 1500 postás vonult fel, akik azt követelték, hogy növelje hatékonyságát az állami tulajdonban lévő posta, különben elkerülhetetlen a vállalat csődje. A román posta súlyos anyagi helyzetbe jutott, ezért a vezetőség havonta kétnapos kényszerszabadságot rendelt el valamennyi alkalmazott számára, ami a szakszervezetek számítása szerint körülbelül 10 százalékos bércsökkentést jelent. A bércsökkentés mellett a vállalat több száz vidéki hivatalt bezár, a szakszervezetek számítása szerint így 1400 alkalmazott veszíti el állását. Ezt cáfolja a vállalatvezetés, amely szerint sok dolgozót a megmaradó postákon foglalkoztatnak majd. Az alkalmazottak a vállalat vezetőségének lemondását is követelték, amely szerintük felelős a csőd közeli helyzet miatt.
Az alkalmazottak emellett ütemtervet is követeltek, amely a vállalat megmentéséhez szükséges konkrét intézkedéseket tartalmazza. A dolgozók érdekvédelmi szervezete azt várja el, hogy a posta az év végéig 20 százalékkal növelje bevételeit, hogy a 10 százalékos bércsökkentést visszakaphassák az alkalmazottak, és a vállalat fejlesztésére is maradjon pénzkeret. Matei Bratianu szakszervezeti vezető munkabeszüntetést helyezett kilátásba, ha nem teljesülnek a dolgozók követelései. A román távközlési minisztérium – amelynek alárendeltségében van a posta – jövő hétre ígért választ az alkalmazottak követeléseire.
(MTI)
Ezúttal nem levelet hozott a postás
Tízszázalékos bércsökkentésük és a román postánál tervezett elbocsátások miatt tüntettek kedden Bukarestben a postások.
Komment
Összesen 0 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!