Az ügy előzménye az volt, hogy az állami tulajdonú MVM és Kapolyi két cége 2008 elején megegyezett: Vásárosnamény határában kombinált ciklusú gázturbinás erőművet építenek. Az adatok szerint az MVM 2008 februárjában megvette Kapolyitól a létesítmény kivitelezési munkáinak elvégzésére létrehozott Kárpát Energo 51 százalékos részvénycsomagját. A Kárpát Energo az idő tájt megtartott közgyűlésén Kapolyi László vállalta, hogy a következő, márciusi közgyűlésig csak az MVM hozzájárulásával köt szerződéseket – tartalmazta a keresetlevél. Kapolyi azonban két héttel később egyedül írta alá azt a kölcsönszerződést, amely szerint a Kárpát Energo kilencmilliárd forint hitelt ad egy luxemburgi cégnek. A kölcsönről – a beadvány szerint – sem az MVM, sem a Kárpát Energo márciusban megválasztott irányítói nem tudtak.
Két héttel később a Magyar Villamos Művek 14 milliárd forintos hitelkeretet nyitott a Kárpát Energónak a vásárosnaményi erőmű felépítésére. A pénz nagy része, nagyjából tízmilliárd forint azonban nem Szabolcsba, hanem – a Kapolyi által aláírt szerződés alapján – a luxemburgi céghez került. A kereset állította: a Kárpát Energo a summából körülbelül 2,5 milliárd forintot még nem kapott vissza a luxemburgi vállalkozástól. A perben nagyrészt ezt az összeget követelték Kapolyitól.
A bíróság ma úgy ítélte meg: mivel a követelést eddig nem minősítették behajthatatlannak, a Kárpát Energót egyelőre nem érte kár. Könyveiben a cég továbbra is nyilvántartja a szóban forgó összeget, azaz vagyona nem csökkent. Az FB ítélete szerint a pervesztes társaság köteles megfizetni negyvenmillió forint perköltséget és kilencszázezer forint illetéket. Az ítélet nem jogerős, az ellen fellebbezést jelenthetnek be a pereskedők.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása