Jobboldali médiahátrány?

P.L.
2000. 09. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kövér László, a Fidesz-Magyar Polgári Párt elnöke a Fidelitas salgótarjáni csoportjának és a Fiatalok Együtt Salgótarjánért Egyesület médiarendezvényén a média és a politika kapcsolatáról, illetve a polgári kormányzás jövőjéről tartott előadást. Kiemelte: pártja 12 éves tapasztalata arra mutat, hogy hátrányban vannak azok az erők és azok a médiaszereplők, akik nem a szocialista baloldal oldalán helyezkednek el. – Tisztelet a kivételnek, elfogultság és részrehajlás jellemzi mind az írott, mind az elektronikus sajtó szereplőinek zömét – fogalmazott. Véleménye szerint a sajtószakma a 90-es évekhez képest hasonlóan vesztett népszerűségéből, mint maguk a politikusok.Újságírói kérdésekre adott válaszában azt is hangsúlyozta a Fidesz elnöke, hogy pártja a múltban, a jelenben és a jövőben is mindig törekszik a sajtóval való kontaktus kialakítására, ám ebbéli próbálkozásuk a média szereplőinek inkorrektsége miatt olkor nem vezetett mindig eredményre.Egy kérdésre válaszolva elmondta, hogy hivatalosan még nem kezdődtek meg ugyan a Magyar Demokrata Fórummal a tárgyalások, ám várhatóan a napokban ül le négyszemközt Dávid Ibolyával, az MDF elnökével, hogy a tárgyalások kereteit körvonalazzák. Hangsúlyozta, hogy az 1998-as választásokon a Fidesz nélkül az MDF nem lehetett volna parlamenti párt, ám hozzátette, hogy az MDF nélkül a Fidesz viszont nem a legnagyobb kormányzó, hanem a legnagyobb ellenzéki párt lenne csupán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.