Régi értékek – új elvárások

Hunyor Erna
2000. 10. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A régi kamarai értékek megőrzése mellett a megújulás fontosságát hangsúlyozta Tolnay Lajos, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke tegnapi, budapesti sajtótájékoztatóján.Az elnök a november 1-jén megalakuló önkéntes kamara stratégiai elképzeléseiről szólva kiemelte: a szervezetnek tagsága érdekében aktívabban kell részt vennie a gazdasági és jogi környezet alakításában. Elmondta: az MKIK 2002-ig kidolgozott gazdaságpolitikai céljai és stratégiája fő irányvonalai ma is érvényesek. Az MKIK célja, hogy minél több vállalkozó érezze a kamarához való tartozás szükségességét, amihez új tevékenységeket, új súlypontokat is kialakítottak.Tolnay Lajos leszögezte: a kamara garanciát vállal tagjaiért, és olyan minősítési rendszert léptet majd életbe, amely referencia lehet a belföldi és a külföldi piacokon egyaránt. A kamara továbbra is a kedvezőbb vállalkozási feltételek kiharcolását, a vállalkozók érdekében végzendő lobbizást tartja elsőrendű feladatának, ám fontos a közgazdasági és jogi környezet kedvező befolyásolása, a közterhek csökkentése, fejlesztési kedvezmények kivívása. A közepes és a kisebb vállalkozások több testreszabott segítséget várnak az üzleti partnerközvetítésben, a külpiacra jutás segítésében és a forrásszerző pályázatok előkészítésében is.A jövőbeni szolgáltatásokról az elnök ismertette, hogy az aktuális gazdági információt minden kamarai tag meg fogja kapni. A kapcsolat a szervezet tagjaival közvetlen, személyre szóló és interaktív lesz a KamaraNet hálóján. Ezzel gyorsan jut el az információ a kamarai tagokhoz, amely élővé és kölcsönössé teszi a kapcsolatot, és ezen keresztül közvetlen beleszólási lehetősége lesz a jogszabályokkal kapcsolatos álláspontok kialakításába, a kormányzati és a kamarai intézkedésekbe.Tolnay Lajos elmondta, hogy jelenleg negyvenezer kamarai tagot tartanak nyilván, amelynek a 75 százalékát a kis- és középvállalkozók teszik ki. A jövőben a tisztességes piaci magatartás szabályainak megfelelően működő vállalkozás lehet csak tagja a kamarának. Ennek érdekében az újonnan életbe lépő kamarai minősítési rendszerben elsőként az idegenforgalomban és a vendéglátásban működő vállalkozások kérhetik önként minősítésüket. A továbbiakban pedig az MKIK segíti az EU-normák szerinti minőségi tanúsítványok megszerzését is. A jövő kamarája a kormányzattal együttműködve állásfoglalásokat közvetít, az esetek nagy részében módszertani, fejlesztő központként működve az MKIK a területi kamarákat is szolgálja.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.