Újraélesztés a Malév-gépen

Putsay Gábor
2000. 10. 11. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A klinikai halálból hozott vissza egy magyar orvosnő egy idős utast a Malév tegnapi torontói járatán. A nyolcvanesztendős kanadai férfi a helyi idő szerint hajnalban indult járaton lett rosszul. A gépen utazó magyar orvosnő a személyzet segítségével defibrillátorral élesztette újra az utast – tájékoztatta lapunkat Bajkó Erika, a Malév marketingmenedzsere. A gép kapitánya eközben a repülési útvonalhoz közeli Moncton városába kapott leszállási engedélyt, ahol a mentők kórházba szállították a beteget. Az újraélesztő berendezést egyébként még a nyár közepén szerelték fel a Malév hosszú távú járatain.Tegnap a Malév párizsi és berlini járata két és fél órás késéssel tudott csak felszállni Ferihegyről, mert a két nappal ezelőtti varsói járatból kimaradt gép javításával – amellyel Martonyi János külügyminiszter is utazott volna – nem készültek el. Mivel a társaságnak több tartalékgépe nem volt, egész napra újra kellett tervezni a menetrendet. Ennélfogva két másik útvonalról visszaérkező gépet kellett megvárni. Mint azt Bajkó Erika elmondta: a varsói gép szárnyának a fűtése nem működött teljes kapacitással, a társaság pedig minden esetben csak hibátlan gépeket enged felszállni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.