Tanácskozik a kisgazda vezérkar

Kis Ferenc
2000. 11. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az FKGP, illetve annak vezető politikusai ellen a sajtóban megjelent vádakról és ezek lehetséges következményeiről, valamint a követendő stratégiáról tanácskozik ma a kisgazdapárt országos elnöksége és a parlamenti képviselőcsoport vezetése. Balogh Gyula szerint a frakció vezetéséből is eljutnak a sajtó felé olyan hamis információk, amelyek kárt okoznak az FKGP-nek.Mindig akad olyan, magát megnevezni nem akaró, „jól értesült” kisgazda politikus, aki vezetőségi tagságára hivatkozva számos alkalommal valótlan információt ad ki a sajtónak és ezzel mérhetetlen károkat okoz a párt egységének, illetve a frakciónak – nyilatkozta lapunknak Balogh Gyula elnökségi tag. A politikus a testület mai ülésén ezért felveti, hogy a jövőben mindenki vállalja a nevét, ha nyilatkozik a médiában. Szerinte a kiszivárogtatások is segítik azt a többfrontos támadást, amely a kisgazdapárt ellen folyik. – Az ilyen eszközökkel élő kisgazda politikusnak el kellene döntenie, hogy melyik oldalon áll – vélekedett Balogh.Információnk szerint a vezetőségi ülésen szó lesz arról is, hogy Molnár László, a megszüntetett vállalkozói tagozat elnöke – aki Székely Zoltán vesztegetésen tetten ért képviselő barátja és üzlettársa volt – élvezi-e még a frakció bizalmát. Mint ismeretes, Torgyán József pártelnök lapunk szombati számában úgy nyilatkozott: Molnár Lászlót nemkívánatos személynek nyilvánította a személyes környezetében és az FVM-ben.Megérkezett az Országgyűlés elnökéhez az SZDSZ kezdeményezése, amely összeférhetetlenségi eljárás megindítását javasolja Torgyán József földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszterrel szemben – közölte Altorjai Anita, a parlament sajtófőnöke. Áder János azonnal továbbította a levelet a mentelmi bizottság elnökének. Az MTI érdeklődésére Isépy Tamás, a testület fideszes elnöke úgy nyilatkozott: az SZDSZ kezdeményezése pontatlan, így nem tud mit kezdeni vele. Elmondta: a szabad demokraták sajtóban megjelent híradásokra hivatkozva kérik az összeférhetetlenségi eljárás megindítását. Isépy Tamás véleménye szerint ezt csak konkrétan megjelölt összeférhetetlenségi okkal lehet megtenni.Isépy Tamás pontosításra fogja felszólítani a kezdeményezés második felét illetően is az SZDSZ-t, mivel a szabad demokraták azt állítják: Torgyán József vagyonnyilatkozata valótlan adatokat tartalmaz, de nem jelölik meg, hogy melyik ez az adat. Konkrét kezdeményezés esetén a mentelmi bizottság elnöke felszólítja a képviselőt, hogy öt napon belül egészítse ki vagyonnyilatkozatát, ha pedig ezt nem teszi meg, akkor a grémium tagjaiból feláll egy háromtagú vizsgálóbizottság.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.