Új városháza Debrecenben

Bodnár Csaba
2000. 11. 05. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

November 15-re teljesen elkészül az új debreceni városháza. A hétemeletes, gyönyörűen felújított, átépített Kálvin téri épületben a műszaki átadást már megtartották, a mesterek már az utolsó simításokat végzik. Nemsokára megkezdődhet a polgármesteri hivatal beköltözése.Néhány hónappal ezelőtt a debreceni helyhatóság vezetése azért döntött úgy, hogy egy új székházat épít vagy vásárol, mert felmérték, hogy az önkormányzati hivatalok, osztályok a városban hat helyen, hat épületben szétszórva működnek. Sok helyütt az elhelyezés minősége sem olyan, ami lehetővé tenné az ott dolgozók jó munkavégzését. Egy új városháza építéséről azt követően tettek le, hogy sikerült megvásárolniuk az egykori állami építőipari vállalat, a HÁÉV már régóta üresen álló Kálvin téri székházát. A szocreál stílusú épületet az elmúlt hónapokban jelentősen átalakították. Kicserélték a rosszul záródó ajtókat, ablakokat, a szürke külső helyére pedig érdekes építészeti megoldásokkal színes homlokzatot varázsoltak. Az új városháza külseje most már jól illeszkedik a patinás debreceni belváros arculatához, a Református Kollégiumhoz és a tanítóképző főiskolához.Az új városháza többek között az egyre több feladatot ellátó okmányirodának és a helyi adóhivatalnak is helyet biztosít. Az ügyfeleknek nem kell majd a hét emeletet megmászniuk, ugyanis a nagy ügyfélfogadó tér a földszinten lesz. Olyan korszerű számítógépes rendszert építenek ki, amely fölöslegessé teszi az épületen belüli bolyongást. A hivatalok egy helyre költöztetését követően a debreceni önkormányzat két helyen működik majd. A régi, még a múlt században épült Piac utcai városháza épületét ugyanis megtartják, de a földszintet ott is kiürítik, s ott üzlethelyiségeket alakítanak ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.