Alakulóban az új ukrán kormány

Székely Gergely
2001. 05. 31. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyorsított ütemben folyik a kormányátalakítás Kijevben, hogy – Volodimir Litvin, az elnöki közigazgatás vezetője szavai szerint – az új kinevezésekkel elejét vegyék az esetleges kudarcoknak és fennakadásoknak. Amint kedden a parlament Leonyid Kucsma javaslatára jóváhagyta Anatolij Kinah képviselőnek, az Ukrán Gyáriparosok és Vállalkozók Szövetsége elnökének kormányfővé való kinevezését, az államfő még ugyanaznap alá is írta az erről szóló rendeletet. Ezzel együtt első miniszterelnök-helyettessé nevezték ki Oleh Dubinát, aki az áprilisban menesztett Juscsenko-kormányban az iparpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettesi tisztséget töltötte be.Ugyancsak megőrizte pozícióját az új kabinetben Anatolij Zlenko a külügyi, Olekszandr Kuzmuk a védelmi tárca, valamint Vaszil Durdinec a rendkívüli helyzetek minisztériumának élén. A kinevezéseket kommentáló Litvin az Interfax Ukrajna hírügynökségnek elmondta: a régi kormánytagok megerősítése az érintett minisztériumok fontosságát jelzi. Hangsúlyozta, hogy az operativitás korántsem jelent kapkodást, hiszen személyi kérdésekben Leonyid Kucsma és Anatolij Kinah több alkalommal is egyeztetett és megállapodott. Az előző kabinet tagjaival való találkozóján az új kormányfő mindenekelőtt azt hangsúlyozta, hogy nincs szándékában mindent új alapokról kezdeni. Szeretné megőrizni azokat a pozitívumokat, amelyeket a Juscsenko-kabinet tagjai a társadalom és az állam érdekében létrehoztak.Új ember a kabinetben Volodimir Szeminozsenko, a humanitárius ügyekért felelős miniszterelnök-helyettes, valamint Jurij Bohuckij a kulturális minisztérium élén. Folynak az egyeztetések a parlamenti többséget alkotó frakciókkal, amelyek közül többen is igényt tartanak néhány posztra a kormányban.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.