Már tabletta is van a hajhullás ellen

Grimm Balázs
2001. 06. 14. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jó hír a magasodó homlokú, fejük tetején haj helyett tar foltot viselő férfiaknak: egy angol cég Dutasteride elnevezésű gyógyszere gátolja a hajhullást. A vállalat szerint a több száz emberen végzett, biztató kísérletek még korai fázisban vannak, így a gyógyszer piacra kerüléséig várhatóan még két évet kell várni. A gyógyszer a tesztoszteron nevű férfi nemi hormon lebontási folyamatát utánozza, melynek során úgynevezett dehidrotesztoszteron (DHT) keletkezik, egy vegyület, amely a férfiaknál a haj elvékonyodásáért is felelős. A kutatók egy másik anyagra is felfigyeltek, amely hatással van a DHT működésére. A finaszterid visszafogja a haj növekedését, ám a Dutasteride blokkolja a működését, a DHT hatásával együtt. Dr. David Fenton bőrgyó-gyász szerint valóban szükségesek a szerrel kapcsolatos további vizsgálatok, hiszen elképzelhető, hogy a Dutasteride hatása elmúlik, ha abbahagyják a szedését.– Már sok kopaszodást gyógyító eljárásról hallottunk, ha ez a szer valóban segít, az nagyszerű lesz – nyilatkozta Elizabeth Steel, a kopaszodás problémájával küszködő embereket támogató szervezet alapítója. Mrs. Steel szerint a kopaszság életeket tehet tönkre, házasságokat és karriereket törhet derékba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.