Tiltakoznak a tanárok

Hanczár-MTI
2001. 06. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cegléden az országos nyilvánosságot felhasználva akarja elérni a Várkonyi István Általános Iskola nevelői közössége, hogy a város önkormányzata vonja vissza az intézmény új vezetőjének kinevezését. Treszkai Barna igazgatóhelyettes úgy látja: a nevelőtestület több mint kilencven százaléka újabb öt évre Oszlánczi Ferenc kinevezését támogatta.A képviselő-testület ennek ellenére a másik pályázó, a szintén az iskolában dolgozó Kozma Attila megbízása mellett döntött. Treszkai hangsúlyozta: szerintük a pedagógusokat, tanulókat, szülőket beleszámítva több ezer ember érdekét vették semmibe. Sós János, Cegléd polgármestere elmondta, hogy a képviselő-testület jogszerű döntést hozott, ezért nincs ok újratárgyalni az ügyet. A polgármester tegnap fogadta az augusztus elsejétől hivatalba lépő Kozma Attilát.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.