Valutás díjfizetés a sztrádákon

Putsay Gábor
2001. 06. 08. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Lehetőség nyílhat a devizakorlátok feloldásával az autópálya-matricákat árusító helyeken is a külföldi fizetőeszköz elfogadására, ám mivel a helyben dolgozóknak mindehhez pénzváltói engedéllyel kell rendelkezniük, elsősorban ott teremtik meg a szükséges feltételeket, ahol erre igény lesz – nyilatkozta lapunknak Boros Péter, a Nemzeti Autópálya Rt. díjszedési igazgatója. Az autópályákon felállított díjfizetői pontok közül jelenleg a mosonmagyaróvári főkapunál fogadnak el a forinton kívül külföldi valutát. A főkapunál amerikai dollárral, német márkával, svájci frankkal, osztrák schillinggel, olasz lírával és szlovák koronával is fizethetnek az autósok. Az autópálya-társaság ügyfélszolgálati irodáin, illetve a matricaárusító pontokon bankkártyával is lehet jelenleg fizetni, a Győr–Hegyeshalom, illetve Budapest és Gyöngyös között lévő autópálya-felhajtóknál az úgynevezett dombornyomott bankkártyákat fogadják el. Boros Péter hangsúlyozta: az igényekkel összhangban teremtik meg az árusítóhelyeken annak lehetőségét, hogy a későbbiekben az ügyfelek valutával is fizethessenek. A mosonmagyaróvári főkapuhoz hasonlóan a jelenlegi szabályozás alapján hivatalszerűen ott lehet mindezt biztosítani, ahol a munkatársak pénzváltói engedéllyel rendelkeznek. Mint elmondta, a rendelet életbelépését követően felmérik az igényeket, és ott, ahol szükséges, megteremtik ennek feltételeit.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.