Még nem korcsolyázhatunk

Ha a következő napokban is marad a hideg idő és a fagy, a hét végén a korcsolyázás szerelmesei már a befagyott Balatonon is hódolhatnak szenvedélyüknek. Egyelőre azonban ez még életveszélyes!

Simits Timea
2001. 12. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tegnapra ugyan a Balaton teljes felülete befagyott, a jég vastagsága 4–6 centiméter, ám sportolásra alkalmatlan. Tilos a jégre rámenni, s aki ezt nem tartja be, akár tízezer forintos helyszíni bírsággal is sújtható – tájékoztatta lapunkat Horváth László. A Balatoni Vízi Rendészeti Rendőrkapitányság hadnagya azt is elmondta: gyorsan hízik a jég, s ha ilyen hideg marad az idő, és nem esik a hó, a hét végére a 12 centis vastagságot is elérheti, akkor már korcsolyázhatnak a sportolni vágyók a tavon. Horváth László kifejtette: belügyminisztériumi rendelet határozza meg a jégen tartózkodás szabályait, azt, hogy mikor és milyen feltételek mellett szabad a jégre menni, valamint a korlátozásokat (például a járműközlekedést vagy azt, hogy a kikötők területén tilos a jégre lépni stb.) A vízi rendészet még a téli szünet előtt igyekszik felvenni a környékbeli iskolákkal a kapcsolatot, hogy a gyerekek megfelelően felkészültek legyenek, mielőtt birtokba veszik a tó part menti szakaszait. Ezért szórólapokon hívták fel a figyelmet a jég veszélyeire: csak akkor és ott szabad a jégre menni, amikor és ahol az önkormányzat kijelölt egy-egy szakaszt, ugyanis ezeken a területeken biztonságos a jég, és mentőfelszerelés is található baj esetére. A vízi rendészet ellenőrző funkciót is ellát, járőreik szolgálatot teljesítenek a part menti sávban, a sűrűbben látogatott szakaszokon, de ott is, ahol elvileg tilos a jégre lépni.
A meteorológusok előrejelzései szerint egyébként csütörtökig biztosan folytatódik a rendkívül hideg időjárás (éjszakánként és hajnalonként napok óta mínusz 8–12 fok közötti értékeket mérnek), s ezalatt tovább vastagszik a jég. Azután viszont havazást jósolnak, ami rontja majd a jég minőségét.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.