Röviden

MTI
2001. 12. 19. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Iskoláknak szánja a Fidesz a perköltséget
BUDAPEST. A Fidesz budapesti választmányának elnöksége felkéri Varga Mihály pénzügyminisztert, hogy a felülvizsgálati metróperben – a főváros kérelmének elutasításakor megítélt –, a fővárosi önkormányzat által megfizetendő 10 millió forintos perköltséget a korábbi gyakorlatnak megfelelően budapesti gyermekintézményeknek utalja át a tárca. Emlékeztetnek arra, hogy a Legfelsőbb Bíróság által áprilisban kimondott jogerős ítélet szerint semmis a főpolgármester és Medgyessy Péter volt pénzügyminiszter között létrejött szerződés a metróberuházás finanszírozásáról. Akkor a megítélt 30 millió forintos perköltséget a Pénzügyminisztérium egy fővárosi és egy kerületi fenntartású általános iskolának utalta át. (MN)

Új engedély kell az állattartóknak
XV. KERÜLET. Év végéig kaptak haladékot a nagytestű állatok (például ló, sertés, juh, kecske és strucc) gazdái arra, hogy jogszerűen tarthassák jószágaikat. A helyi állattartási rendelet szerint ugyancsak engedélyért kell folyamodni baromfi, egyéb szárnyas és kisállat tartásához az ingatlan fekvésétől, illetve az állatok számától függően. (MN)

Lezárták a pesti rakpart egyik sávját
BELVÁROS. A Szabadság híd szerkezetébe beépített vízcsőrendszer kisebb meghibásodása miatt, az ebből eredő vízfolyás elhárítására egy szakaszon lezárták tegnap a pesti rakpart egyik forgalmi sávját. Az úgynevezett eleresztés feltehetőleg a hideg miatti hőtágulás következménye. A vezetékből a víz a Dunába csorog, így a történtek a hídon nem okoznak fennakadást. A pesti rakpart lezárt sávszakaszát valószínűleg ma adják át újra a forgalomnak. (MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.