Magyar Bálint szerint a belügyminiszter valótlant állított azzal kapcsolatban, hogy hányszor találkozott Dietmar Clodóval, akit azóta pénzhamisítás miatt már jogerősen elítélt a bíróság. A sajtótájékoztatón lejátszották a Juszt László által 1998-ban készített interjú egyes részleteit, amelyekben Clodo felesége azt közölte, hogy legalább kétszer járt a lakásukon Pintér Sándor, akit jól ismertek. Magyar Bálint megjegyezte: Pintér Sándornak – eddigi állításával szemben – tudnia kellett, hogy kivel találkozott.
Az MTV Aktuális című műsorának szintén 1998-as adásában elhangzott, hogy az említett interjút nem játszhatták le, mivel Clodo felesége nem járult hozzá. Lapunk kérdésére, hogy az SZDSZ-nek megengedte-e a felvétel közzétételét, Magyar Bálint úgy fogalmazott: ezt a videokazettát korábban megtekintették a parlament nemzetbiztonsági bizottságának tagjai és az SZDSZ úgy véli, most a közvélemény elé kell tárni az ügy részleteit.
Különböző vallomásokra hivatkozva Magyar azt állította: az 1997-ben történt üzleti találkozókra Pintér Sándort elkísérte Tóth Ernő, akkori rendőrségi vezető, Valenta László, aki a belügyminiszter jelenlegi kabinetfőnöke és Horváth András, a belügyi tárca szervezett bűnözés elleni tanácsadója is. Hozzátette: az említett személyeknek és általuk Pintérnek is ismerniük kellett Clodót, hiszen az ellene indított pénzhamisítási nyomozást ők irányították.
Magyar megjegyezte: akkor mentek el hozzá üzletelni, amikor még nem volt ítélet a perében. Az elmondottak alapján a politikus úgy vélte: Pintér Sándor egyetlen európai országban sem maradhatott volna belügyminiszter. Arra a kérdésre, hogy milyen bizonyítékok utalnak az elhangzottakra, Magyar Bálint azt válaszolta: az említett interjúkra – köztük a Clodóval készült beszélgetésre – és egyéb nyilatkozatokra alapozták állításaikat. Lapunk felvetésére, hogy hitelesnek tekintik-e egy elítélt bűnöző, illetve felesége vallomását, Világosi Gábor úgy reagált: a sajtótájékoztatón bemutatott felvételek egyértelmű választ jelentenek.
Pintér Sándor annak idején a nemzetbiztonsági bizottság előtt egy találkozót ismert el és hangsúlyozta: meg kellett bíznia vendéglátójában, hiszen Clodo 1997-ben, a magyar hivatalos szervek által megrendezett haditechnikai bemutatón is kiállíthatott. Itt mutatták be azt a speciális biztonsági üveget, amely egyik oldalán golyóálló, a másikon át lehet lőni rajta. Ekkor Pintér már nem volt országos rendőr-főkapitány, hanem mint egy bank biztonsági vezetője, igazgatóságának tagja járt el. Pintér és Clodo között nem jött létre üzlet, bár az izraeli biztonsági üveget több biztonsági szakember ígéretesnek tartotta. A találkozón jelen volt Tóth Ernő, Pintér egykori munkatársa, aki korábban a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság vezetője volt. Ekkor azonban még a KBI nem nyomozott a hamis pénzpapír ügyében.
A belügyminiszter szerint „aki ebben az ügyben hazudik, az Magyar Bálint”. Pintér Sándor ezt szóvivője útján közölte az MTI-vel.
*
Az SZDSZ és Pintér ellentéte lapunk információi szerint egészen a Tocsik-ügyig vezethető vissza. Pintér Sándort éppen a szabad demokratákat és az MSZP-t egyaránt kínosan érintő botrány kirobbanását követően, 1996. november 29-én távolították el az országos rendőr-főkapitányi tisztségéből. Úgy tudjuk: ezt a lépést Kuncze Gábor akkori belügyminiszter már korábban kezdeményezte Horn Gyula miniszterelnöknél. A frissen felállított Központi Bűnüldözési Igazgatóság (KBI) ugyanis első ügyei között nyomozta a Tocsik-ügyet. A gyors felderítést segítette, hogy a KBI titkosszolgálati eszközöket is használhatott, mivel az ügyben nem csak parlamenti képviselők voltak érintve.

Jégeső és villámárvíz: ítéletidő tarolta le a fél országot – videó