Marketing nélkül nem megy

A magyar idegenforgalmi szakemberek előtt kemény próbatétel áll: ellensúlyozni kell azt a negatív hatást, amely a turisztikai eredmények 20-25 százalékos csökkenését eredményezte – hangzott el azon a tegnapi sajtótájékoztatón, amelyet a „Vége a jó világnak, avagy megfelelő marketing nélkül megállíthatatlan a visszaesés a magyar idegenforgalomban” szlogennel szerveztek.

Hunyor Erna
2002. 09. 16. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sok szempontból katasztrofális hatással volt a világra a 2001-es esztendő. Az idegenforgalmat is sújtó világgazdasági recesszió hatását a szeptember 11-i tragédia tovább mélyítette – mondta Budai Béla Dénes, a Pest Megyei Turisztikai Iroda igazgatója, aki közölte: a hazai turizmus szerkezete – ellentétben a világ többi országával – túlnyomórészt a beutazó turizmusból profitál. Felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar idegenforgalmi szakemberek előtt komoly próbatétel áll, hiszen ellensúlyozni kell azt a negatív hatást, amelynek révén Budapest és a Balaton idegenforgalmi teljesítménye 20-25 százalékkal csökkent. Az igazgató véleménye szerint a szakemberek számára két eszköz áll rendelkezésre: a minőségi szolgáltatások kínálata és a marketing.
Közölte: ha az idegenforgalmi szakemberek élnek a marketing adta lehetőségekkel, akkor olyan figyelemre méltó eredményeket érhetnek el, mint a Tisza-tavi régió és Pest megye. Tavaly a vendégek száma 6,6, a vendégéjszakák száma pedig 2,7 százalékkal haladta meg az előző évi szintet. Ám az idei év második fél évére megtorpanni látszik a lendület.
Lapunk kérdésére Budai Béla Dénes elmondta: nem ért egyet Csillag István gazdasági és közlekedési miniszter azon kijelentésével, miszerint a turizmus nem szorul állami támogatásra, hiszen a fenti adatok is éppen az ellenkezőjét igazolják.
Végül Ujhelyi Sándor, az egyik szaklap főszerkesztője elmondta: paradox helyzet alakult ki az idegenforgalomban, a bevételek és a vendégek számának visszaesésével az iparág számos szereplője költségcsökkentés címén az elsők között nyirbálta meg marketing- és reklámkiadásait. Ám a nem megfelelő marketing a vendégek és az idegenforgalmi bevételek további csökkenéséhez vezet, így a szektor szolgáltatói még nehezebb helyzetbe kerülhetnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.