A gépek adják az export tömegét

Hommer Tibor
2002. 12. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csökkent a külkereskedelmi áruforgalom hiánya az év első tíz hónapjában a tavalyi év azonos időszakához mérten. Az idén 2,695 milliárd euróval volt magasabb az importált javak értéke az exportnál, míg tavaly az év első tíz hónapjában ugyanez a mutató 2,99 milliárd euróra rúgott – derült ki a Központi Staisztikai Hivatal (KSH) tegnap publikált adataiból.
Január és október között 30,076 milliárd eurót tett ki az export, míg a behozatal értéke 32,772 milliárd volt. Ez azt jelenti, hogy a magyar kivitel tíz hónap alatt 6,7 százalékkal bővült, míg az import növekedési üteme 5,1 százalék volt viszonyítva a tavalyi év első tíz hónapjának hasonló adataihoz.
A KSH közlése szerint a kivitel mintegy háromötödét kitevő gépek és szállítóeszközök exportértéke az első tíz hónapban meghaladta a 17,6 milliárd eurót, ami 7,4 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.
Az árufőcsoportba tartozó termékek közül a híradás-technikai, hangrögzítő és -lejátszó készülékekből 25 százalékkal nagyobb értékben exportáltak külpiacokra, míg az irodagépek és a gépi adatfeldolgozó berendezések kiviteli értéke 610 milliárdról 516 milliárd forintra csökkent.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.