Az MSZP a Fidesszel szavazott

Az állammal kezd tárgyalásokat a fővárosi önkormányzat az Erzsébet tér tulajdonjogának átvételéről – döntött tegnap személyeskedő hangvételű vitában a Fővárosi Közgyűlés. A költségvetési koncepció tárgyalását későbbre halasztotta a testület, ám végleges határozat született vadonatúj nagykörúti villamosok beszerzéséről.

2002. 12. 19. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Igen éles, egymás személyiségének fejlődését boncolgató vita bontakozott ki tegnap a Fővárosi Közgyűlés ülésén az Erzsébet tér hasznosításáról szóló napirendi pont tárgyalásakor. Több képviselő is megjegyezte, hogy évek óta nem látták ennyire kiborultnak Demszky Gábor főpolgármestert. Az MSZP és az SZDSZ most sem jutott előzetesen dűlőre, így végül a közgyűlés többsége elfogadta az MSZP és a Fidesz javaslatát is. Az előbbi indítvány értelmében a főváros ötmilliárd forintos alsó limitáron pályázatot ír ki a tér alatti létesítmény értékesítésére. A Fidesz előterjesztése pedig arról szólt, hogy az Erzsébet tér tulajdonjogát adják át az államnak, s a föld alatti létesítményt csak kulturális célra hasznosíthassa az új tulajdonos, s ha összejön az üzlet, a főváros visszavonja pályázatát.
A főpolgármester azt vetette Deutsch Tamás Fidesz–MKDSZ-frakcióvezető szemére, hogy nem következetes. Az ellenzéki városatya erre azt mondta: Demszky eljutott a maoizmustól a liberalizmusig.
A közgyűlés tegnap döntött 40 villamosszerelvény beszerzéséről is, amelyek leghamarabb 2004-ben közlekednének a 4-es, 6-os vonalán. A negyven-ötven milliárd forintos kiadás 75 százalékát az Európai Beruházási Bank által nyújtott hitelekből finanszírozná a főváros, 25 százalékát pedig önrészből. Ismeretes: a pályázatot úgy írták ki, hogy azon esélye sem volt magyar járműgyártó cégnek indulni.
Jövőre esetenként 9,5 százalékkal is többet kell fizetni a fővárosi önkormányzat által fenntartott szociális intézményekben az előírt térítési díjaknál, a nevelési-oktatási intézmények étkezési díjai pedig 5,2 százalékkal emelkednek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.