Hűtlen kezeléssel gyanúsítják a Baranya megyei Sásd polgármesterét, aki húszmillió forintot fizetett ki két tervdokumentációért, amely – a képviselő-testület szerint – nem készült el. A feljelentést az alpolgármester tette, miután kiderült, hogy a polgármester az önkormányzat nevében egy infrastruktúra- és egy közműtervet rendelt meg a Hegyhát Kht.-tól, amely nem teljesítette a megbízást. A közhasznú társaság hatvan százalékban a sásdi önkormányzat tulajdona, a maradék tulajdoni részen 23 környékbeli önkormányzat osztozik.
A város képviselő-testülete múlt péntekig adott határidőt Kovács Sándorné (SZDSZ) polgármesternek arra, hogy bizonyítsa, megvan az a két tervdokumentáció, amelyekért az önkormányzat nevében 2001. decemberben húszmillió forintot fizetett ki a Hegyhát Kht.-nek.
A polgármester arra kérte a képviselő-testületet, hogy jövő szerdáig adjon haladékot az okmányok másolatának beszerzésére, a javaslatát azonban leszavazták. Kovács Sándorné a két tervezet 16 altervezete közül mindössze hármat tudott felmutatni – állítja Fodor István alpolgármester. A képviselők úgy döntöttek: meg kell tenni a szükséges lépéseket, hiszen szerintük tizennyolcmillió forint sorsa kérdéses.
A polgármester felszólította a közhasznú társaságot a dokumentációk bemutatására, azonban Peti Lőrinc ügyvezető a papírok és a pénz helyett a lemondását adta át. Az ügyvezető azóta eltűnt – nyilatkozta a Magyar Nemzetnek Kovács Sándorné, aki hozzátette: „A történtek ellenére a továbbiakban is úgy szeretném végezni a munkámat, ahogy eddig, és kijelentem, hogy a 20 millió forintból egyetlenegy fillér sem tapad a kezeimhez.” Az ügyet a pécsi ügyészség vizsgálja.
Ártatlan civilekre támadtak az ukránok
