Hiába alkudoztak az ügynöktörvényről

Nem tudott megegyezni az MSZP és az SZDSZ az ügynöktörvény módosításához benyújtott indítványok egy részéről. Lendvai Ildikó szocialista frakcióvezető tájékoztatása szerint a Kuncze Gábor SZDSZ-elnökkel folytatott megbeszélésén megállapodtak abban: tudomásul veszik, hogy a két frakció külön szavaz, ha „nem jutnak közös nevezőre”.

2002. 12. 09. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az átvilágítandók köre a vita tárgya – mondta lapunk kérdésére Wiener György (MSZP). Abban, hogy milyen iratok kerüljenek át a megszűnésre ítélt Történelmi Hivatal utódjához, már teljes az egyetértés. Ismert: a szocialisták szűkíteni szeretnék az átvilágítandók körét. Az eredeti, a nyáron készült javaslatból – amelynek elfogadását még a nyári ülésszak végére ígérte a koalíció – kivennék az egyházak, a pártok, az országos érdekképviseletek, az írott és elektronikus sajtó képviselőit, valamint a polgármestereket. Mind az MSZP, mind az SZDSZ egyetért abban, hogy az országos köztestületek, közalapítványok vezetőinek múltját se vizsgálják.
A tervezet mindazonáltal nem helyezne kilátásba szankciókat az állambiztonsági múlt esetében. Csak a nyilvánosságra hozatalról rendelkezik. Két fideszes képviselő (Demeter Ervin és Kovács Zoltán) ugyanakkor benyújtott egy olyan módosító csomagot, amely a kormány javaslatait teljesen átdolgozná. A cél: „a terhelt múltúak” ne vállalhassanak közéleti szerepet. Az MSZP és az SZDSZ abban egységes, hogy ezt a megoldást elutasítják, hiszen e szerint nem csak a miniszterelnöknek kellene lemondania, de a szocialista frakció több tagjának is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.