Adómentes lehet a nyereség

Márciustól indulhat az az új, 150 milliárd forint keretösszegű hitelkonstrukció, amely a vállalkozásoknak kínál forrást – mondta Apatini Kornélné, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) helyettes államtitkára a IV. magyar–japán termelékenységi és minőségi szimpóziumon. 2003-tól fejlesztésekre adómentesen is felhasználható az előző évben megszerzett nyereség.

Hunyor Erna
2003. 01. 30. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A márciusban induló, 7–15 éves futamidejű, 150 milliárd forintos hitelkeret forrásgazdája a Magyar Fejlesztési Bank, amely a keretből nagyvenmilliárd forintot különít el a kis- és középvállalkozások számára. A tárca szándéka szerint a Technológiai Felzárkóztatási Hitelprogram elnevezésű konstrukció keretében a kis- és középvállalkozások kockázati kamatfelárát normatív módon az állam egyenlítené ki.
A középtávú, a 2003–2006 közötti időszakra vonatkozó Széchenyi Vállalkozásfejlesztési Program az Európai Unió előírásainak megfelelő kis- és középvállalkozás-fejlesztési koncepció, amely egyebek mellett vissza nem térítendő támogatásokat, kamattámogatást, szolgáltatásfejlesztést és kockázatitőke-befektetést kínál a vállalkozásoknak.
Apatini Kornélné ismertette a program négy prioritását: a versenyképesség növelése, az uniós csatlakozásra való felkészítés, az esélyegyenlőség biztosítása a támogatási rendszerben, valamint az EU-támogatások igénybevételi lehetőségének maximalizálása. Ugyanakkor fel kell készülni arra, hogy az uniós társfinanszírozású forrásokhoz nem lehet gyorsan hozzájutni – mondta.
Közölte: a programban 2003-tól vezették be a fejlesztési tartalékképzést, ami lehetőséget biztosít a megtermelt nyereség következő évi adómentes felhasználására, amennyiben azt fejlesztési célra fordítják. A fejlesztési tartalékképzés alapján az idén 25 milliárd forint többletberuházás valósulhat meg a tárca elképzelései szerint.
A Széchenyi-hitelkártyáról a helyettes államtitkár elmondta: júniustól nemcsak egymillió, hanem két–ötmillió forintos határral is lehet igényelni. Az idei évtől már nem csak kamarai tagsággal rendelkező vállalkozások vehetik igénybe a Széchenyi-hitelkártya szolgáltatásait.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.