Sean McCormack, az amerikai nemzetbiztonsági tanács szóvivője a japán hírügynökség Washingtonból származó tudósítására reagálva elmondta: „Ennek a jelentésnek semmiféle alapja sincs, az állítás hamis.”
A Kyodo hírügynökség egy magas rangú amerikai diplomatára hivatkozva azt írta, hogy Bush elnök a javaslat értelmében egy – Phenjannak küldendő – levélben le akarja szögezni: az Egyesült Államoknak nincsenek ellenséges szándékai Észak-Koreával szemben. Egyúttal azt is kifejezésre kívánja juttatni, hogy az Egyesült Államoknak nem áll szándékában lerohanni vagy megtámadni Észak-Koreát.
Az amerikai külügyminiszter a The Wall Street Journalnek adott interjúban ugyanakkor síkraszállt egy Észak-Koreával kötendő új egyezményért, melyre azután kerülhetne sor, hogy sikerül elsimítani a jelenlegi viszályt. Colin Powell hozzátette, a majdani megállapodás lenne hivatott biztosítani, hogy Észak-Korea ne gyárthasson atomfegyvert. A külügyminiszter ugyanakkor elzárkózott Phenjan ama igénye elől, hogy Washington kössön megnemtámadási szerződést vele.
Mindeközben a hivatalos észak-koreai hírügynökség is kiadott egy kommentárt, mely szerint Phenjan úgy vélekedik, hogy mivel elsőként Washington gyártott és vetett be atomfegyvert, elsőként is kell leszerelnie azt. Az Egyesült Államok látványosan kérkedik saját atomfegyvereivel, ütőerejét politikai és katonai eszközként arra használja, hogy más államok fölött uralkodjék, fenyegesse és zsarolja őket. Az amerikai hozzáállás ösztönzi a nukleáris fegyverek terjedését – áll az okfejtésben.
A bulibáróknak kedvez a fővárosi vezetés, nem a lakóknak
