Röviden

Munkatársainktól
2003. 01. 10. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csökkent a három- és a tizenöt éves államkötvények hozama. A tegnapi aukció során a hároméves futamidejű államkötvények hozama 0,46 százalékponttal, míg a tizenöt éveseké 0,36 százalékponttal esett viszsza – közölte az Államadósság Kezelő Központ Rt. Az egységes hozammutató szerint a hároméves lejáratú államkötvények 6,88, a tizenöt évesek 6,34 százalékos átlaghozammal keltek el. (P. B.)
Tovább mérséklődött tavaly decemberben Csehországban az infláció – jelentette a prágai statisztikai hivatal. A közlemény szerint a fogyasztói árak 0,2 százalékkal nőttek, az éves infláció viszont 10 éve nem mért szintre süllyedt. A kedvező makrogazdasági adatok ellenére a cseh korona euróhoz viszonyított árfolyama csökkent, míg a dollárhoz képest erősödött. (P. B.)
Decemberben 4,225 millióan voltak munka nélkül Németországban, csaknem 200 ezerrel többen, mint novemberben – jelentette a nürnbergi munkaügyi hivatal. (MTI–Eco)
Felvásárlási ajánlatot tett a Merck & Co. gyógyszergyártó cég a Banyu nevű japán gyógyszergyártó cégre. A vételárat az amerikai társaság 1,5 milliárd dollárban határozta meg. (P. B.)
Vélhetőleg nyereséges lesz az idei év a Philipsnek – közölte tegnap a szórakoztató elektronikai berendezéseket gyártó holland cég menedzsmentje. A korábbi két évben veszteséget felhalmozó Philips a költségcsökkentési program mellett az árbevételi oldal növekedésével is számolt akkor, amikor kiadta kedvező prognózisát. (P. B.)
Várhatóan ötdolláros nyereséget realizálhat a General Motors 2003-ban.
A várakozás nagyjából megegyezik az elemzői jóslatokkal. (P. B.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.