Londoni lapértesülések szerint a brit kormány rá akarja venni Washingtont, hogy néhány hónappal halassza el az Irak elleni háborút. Tony Blair miniszterelnök állítólag abban bízik, hogy az ENSZ-fegyverzetellenőrök addig bizonyítékokat találnak Irak jogsértéseire.
A brit miniszterelnök továbbra is úgy tartja, hogy a Biztonsági Tanács eddigi határozata alapján jogosult a fegyveres fellépésre az iraki diktátor ellen, amennyiben bebizonyosodik, hogy a bagdadi rezsim tovább folytatja nukleáris, vegyi és bakteriológiai arzenálja kiépítését. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy döntő bizonyítékok nélkül nem szabad támadást indítani. Éppen ezért Tony Blair azt kívánja, hogy tavaszról őszre tegyék át az Irak elleni hadműveleteket.
Az amerikai kormány diplomáciai értelemben feltétlenül szükségesnek tartja a brit részvételt bárminemű Irak elleni fegyveres támadásban. Brit lapok tudni vélik, hogy az amerikaiak mellett máris működnek brit csoportok, amelyeknek az a feladatuk, hogy nagyobb szabású légi és szárazföldi akció idején támogassák a támadó erőket. Bush elnök ugyanakkor tisztában van azzal, hogy a brit miniszterelnöknek saját pártja, sőt alsóházi frakciója részéről is meglehetős ellenállással kell számolnia, ha katonákat küld Irakba. Nyilvánvaló az is, hogy a közvéleményt valamiképpen fel kell készíteni a brit háborús részvételre.
A Fradi újabb sikerrel zárta a kis BL-t
