Érdektelen tőzsdei kereskedésekre számítottak az elemzők tegnap reggel. A befektetők a bizonytalan kimenetelű hétvégére való tekintettel zárták piaci pozícióikat, így a tokiói és az európai parketteken inkább az eladói nyomás volt számottevő. Tokióban negyedik napja zárt negatív előjellel a Nikkei 225 index, erről az elemzők azt nyilatkozták, hogy a japán gazdaságnak egyáltalán nem mindegy, hogy a Közel-Keleten lesz-e háború vagy sem. A szigetország autógyártóinak legnagyobb felvevőpiacai közé tartoznak az arab országok, a Toyota, a Mitsubishi és a Nissan eladásainak több mint egyharmada a Közel-Keleten realizálódik.
Az európai piacokon mérsékelt drágulásokat jeleztek a tőzsdemutatók, az FTSE és a DAX kurzusa délután azért tudott emelkedni, mert az amerikai fogyasztói árak a vártnál kevésbé nőttek. A német börzén a távközlési és informatikai cégek részvényeit részesítették előnyben a vevők; a leminősített ThyssenKrupp komolyabb veszteséget szenvedett el. A Vodafone viszont a felértékelésének köszönhetően komoly előnynyel rendelkezett a brit parketten. A mobil távközlési cég a Credit Suisse First Boston (CSFB) szerint a közeljövőben átlagon felül teljesíthet.
Az amerikai piacok is a hét végére készültek, a vállalati hírek között az Aglient vesztesége, míg a makrogazdasági fronton az energia- és az élelmiszer-ipari árak nélkül számított maginfláció keltett feltűnést. Később a Staten Island olajfinomítónál keletkezett tűz komoly beesést okozott a Dow és a Nasdaq kurzusában. A kaliforniai Agilent 2002/ 2003 első üzleti negyedévében 369 millió dollár veszteséget halmozott fel. A csipek fejlesztésére szakosodott cég a veszteségek csökkentése érdekében elbocsátásokat tervez.
A magyar börzén, csakúgy, mint a nemzetközi parketteken, nyugodtan zajlott le a hét utolsó napja. A BUX a reggeli 19 pontos megugrás után 35 ponttal visszaesett és egész nap ezt a veszteséget próbálta korrigálni. A záráskor 7305,96 ponton állt a BUX, ami 5,94 pontos emelkedésnek felelt meg. A forgalom 4,7 milliárd forintra csökkent, ezt főként a Matáv-, az Egis-, a Richter- és az OTP-papírokra kötött üzletek tették ki. A legnagyobb érdeklődés a Matáv iránt volt, a távközlési papírok ára 770–781 forint között ingázott és végül 775 forinton, 7 forintot csökkenve zárt. Az Egist ezúttal korrekció próbálta drágítani, a gyógyszergyártó papírjai 935 millió forintos forgalomban 4 százalékkal erősödtek. A nap meglepetését a tovább zuhanó Humet és a megugró árú TVK okozta. A vegyipari cég papírjai 220 millió forintos forgalom mellett 8 százalékkal értek többet előző áruknál.
Fóti feleséggyilkosság: itt vannak a brutális részletek - videó