Két Békés megyei település, Köröstarcsa és Nagyszénás mellett ismét demonstráltak a sertéstartók a hét végén, mert véleményük szerint a kormány által meghirdetett támogatások a kereskedőkhöz és feldolgozókhoz kerülnek. Tóth Imre, a Független Kisgazda-, Földmunkás és Polgári Párt Békés megyei elnöke, a demonstráció egyik szervezője a távirati irodának elmondta: ha a kormány továbbra sem garantálja a termelőknek az élő sertés önköltség feletti felvásárlási árát, akkor az várhatóan zavart okoz a gabonapiacon is.
Varga Lajos, a gádorosi székhelyű Mezőgazdasági Termelők Szövetsége elnöke hozzátette: csak Gádoroson 1100 sertés vár leadásra, amelyből 200 darab már túlsúlyos. Hangsúlyozta: a nagyközség négyezer lakosának 80 százaléka sertéstenyésztéssel foglalkozik, és az alacsony felvásárlási árak másfél ezer család megélhetését veszélyeztetik. A felvásárlók továbbra is 180 forintot kínálnak az élő sertésért, ám ennyiért a gazdák nem hajlandók értékesíteni állataikat.
Az agrártárca április elsejétől meghirdette a hasított félsertések kilónkénti 150 forintos exporttámogatását, és az élősertés-exportra adott dotációt is emelte. A tárca vezetése nyomatékosította: az intézkedések hatása csak hosszú távon lesz érezhető, de tárgyalnak az érdekképviseletekkel az április utáni időszak sertéspiaci szabályozásáról.

Bennfentes kereskedelemért akár öt évet is kaphat Magyar Péter