Újjáépítési koordinációs iroda nyílt

MTI
2003. 04. 10. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) és a külügyi tárca közös döntése alapján a Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Kht. (ITDH) részeként azonnali hatállyal iraki újjáépítési koordinációs irodát hoztak létre. Major István, a Külügyminisztérium (KüM) külgazdaságért felelős helyettes államtitkára tegnap sajtótájékoztatón Budapesten elmondta: az iroda három fővel kezdte meg működését, és információkat ad a rekonstrukciós program iránt érdeklődő vállalatoknak. A helyettes államtitkár becslése szerint jó eredmény lenne, ha a magyar cégeknek sikerülne 15-25 millió dollár nagyságrendű megrendelést elérniük. Tájékoztatása szerint az újjáépítés első részében a víz-, energiaellátás, az egészségügyi alapszolgáltatások, az élelmiszer-ellátás területén működő vállalkozásokat várják. A második ütemben pedig az építéssel, szereléssel foglalkozó cégek pályázhatnak jó eséllyel.
A Külügyminisztériumnál eddig 80-100 magyarországi vállalat érdeklődött az újjáépítésben való részvétel iránt. Major István viszonylag bizakodó a magyar cégek esélyeivel kapcsolatban. Elmondta: nagy előnynek számít, hogy Magyarországnak komoly gazdasági múltja van Irakban. Emlékeztetett arra, hogy a nyolcvanas években Magyarország évente 300-320 millió dollár értékben szállított termékeket a közel-keleti országba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.