Határozott emelkedési trend alakult ki tegnap a tőzsdéken; az optimista drágulási hullámot azok a PR-gyanús hírek indukálták, amelyek a SARS vírus terjedésének megtorpanásáról szóltak. A tokiói piac és a londoni tőzsde tegnap nem nyitott ki, a frankfurti és a New York-i parkett viszont reagált a vírusról megjelent kedvező hírekre. Drágulást mutatott a Deutsche Telekom (DT) papírja, pedig az Európai Bizottság állítólag meg akarja büntetni a német távközlési céget versenyjogok megsértése miatt.
A tengerentúlon sem torpantak meg a részvényárak, a növekedés nyitástól kezdődően folyamatosnak tűnt, amit a beszerzői menedzserindex értékének javulása is segített. Márciusban az USA-ban 47,9 ponton állt a szolgáltatás teljesítményét jelző indikátor, míg ez az érték márciusra 50,7 pontra javult. New Yorkban néhány elemző azt állapította meg, hogy a technológiai szektorban a részvények többsége, de főként az internetes vállalkozásoké túlértékelt. A piacokat nem nagyon érdekelte az a munkaügyi jelentés, ami 70 százalékos leépítésnövekedést jelzett.
Budapesten az idei év ötödik hónapja igen jól kezdődött, a BUX az előző értékét átlépve 136,55 pontos emelkedéssel zárt. A forgalom 11,5 milliárd forintra nőtt, ebből a legnagyobb rész az OTP-, a Mol- és a Richter-papírokra koncentrálódott. A nap nyertesei a spekulatívvá vált, 995 forinttal dráguló Brau papírjai lettek, azt a Richter követte 3,2 százalékkal, majd az Antenna Hungária és az OTP állt a ranglistán.
A forint tegnap záráskor 11,27 százalékon állt a sáv erős oldalán, 21 bázisponttal magasabban, mint a legutóbbi kereskedés végén – írta az MTI-ECO.
Rétvári Bence: Magyar Péter fejezze be az álhírgyártást!