Jól teljesített a Richter

Újabb rekordot döntött meg az euró árfolyama tegnap, aminek következtében a jelentős exportot lebonyolító tőzsdei cégek részvényei esni kezdtek. Némi ellensúlyt jelentett a kiskereskedelmi vállalkozások javuló tőzsdei megítélése, de délutánra a párizsi CAC 0,4 százalékkal, a frankfurti DAX 1,4 százalékkal süllyedt.

Zelei Béla
2003. 05. 12. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az eurózónán kívül, Londonban kismértékben drágultak a részvények, az FTSE index 0,3 százalékkal javult. Veszteséggel kezdtek a tengerentúli indexek is: a New York-i tőzsde nyitása után negyedórával a Dow Jones 0,3 százalékkal, a Nasdaq Composite 0,4 százalékkal állt a pénteki szintje alatt. Később megfordult az árak mozgásiránya. A pesti tőzsde zárása után fél órával a Dow Jones már fél százalék nyereséget tartalmazott, a Nasdaq Composite pedig egy százalékkal került a pénteki értéke fölé.
Harmincöt perc elegendő volt a pesti tőzsdén tegnap, a zárás előtt arra, hogy a 66 pontos nyereséget halmozzon fel a tőzsdeindex. A nyitásban elért minimális nyereség délig fokozható volt ugyan, de a harangszó után a BUX visszaszállt a pénteki értéke körüli szintre. Innen a Matáv, a Mol és az OTP napon belüli, egy százalék körüli drágulása emelte fel a tőzsdeindexet. A Richter a záró szakaszban látott raliból ugyan kimaradt, de a gyógyszerpapír így is jól teljesített, hiszen a pénteki áráról majdnem két százalékkal emelkedett feljebb.
Immár sokadszori ígéretet tett a bolgár pénzügyminiszter a DSK bank privatizációjának eredményhirdetésére. Milen Velcsev tegnapi nyilatkozata szerint ma megnevezi a bank értékesítését végző bizottság a győztest. Amint lapunk már közölte, a legmagasabb vételárat az OTP Bank kínálta a DSK-ért. „Ez lesz az eddigi legjobb bankprivatizáció, mivel mindkét ajánlat igen jó” – idézte az MTI a minisztert. A nyilatkozat után egy esetleges újabb halasztás nagy presztízsveszteséget jelentene a bolgár kormánynak.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.