Tokióban a Nikkei index 8083 ponton zárt, a befektetők azért rohamozták meg a parkettet, mert a japán kormány rá akarja venni a nemzeti postát és a jegybankot, hogy banki részvényeket vásároljanak tőzsdei úton.
Az európai tőzsdéken a Fed döntése és az amerikai piacok nyitása előtt nyugodt ütemben növekedtek az árfolyamok, de késő délután a Wall Street meredek magugrással indította a napot, amire az európai tőzsdék is reagáltak.
Budapesten reggel, nyitáskor csökkenéssel indult a nap, a BUX a 106 pontos mélypontjáról fellendült, de az előző napon elért zárószintet csupán az amerikai kedvező hangulat hatására tudta átlépni. A kereskedés végén az indikátor 8356 ponton állapodott meg, ami 53,76 pontos növekedésnek felelt meg. A forgalom megközelítette a hétfői, igen magas, 11 milliárd forintos szintet. A spekulánsok egyre nagyobb érdeklődéssel tekintenek a magyar papírokra és azok közül is az inlikvidekre, ezt mutatta a tegnapi kereskedés is. Az alacsonyabb forgalmú papírok sorából komoly drágulást mutatott az Econet, a BorsodChem, valamint a Brau. A vezető részvények az OTP és a Matáv kivételével drágultak, a Richter 2,4 százalékkal, a Mol 0,4 százalékkal erősödött. A Richtert a publikálás előtt álló, várhatóan kedvező első negyedéves eredményeknek köszönhetően vették a befektetők. A Molra viszont vélhetően kedvezően hatott a privatizáció előtt álló INA tavalyi eredménye, ami tegnap került nyilvánosságra.
Budapesti autós üldözés: nem a körözött férfi vezette az ámokfutó Audit