Az egyik legkeresettebb részvény a Deutsche Telekom volt, de nagy forgalom jelentkezett a német parketten az Infineon- és az Allianz-papírokra is. Londonban szintén a távközlési papírok vitték a prímet, a Marconi ára 16 százalékkal drágult. Tokióban a gazdasági növekedés elmaradása, a mélypontról való elmozdulás esélyének egyre kisebb esélye miatt a befektetők jobbára az eladói oldalon álltak. A szigetországban nem sikerül megfékezni a csődöket és az állam sem tud semmilyen megoldást arra nézve, hogy a banki részvények iránt újból megnövekedjen a befektetési kedv. A tokiói tőzsde mutatója pesszimista hangulat mellett 0,08 százalékkal gyengült.
Már nyitáskor látszódott, hogy ez a hétvége nem az a hétvége, ahol a longban (vételi oldalon) lévő New York-i befektetők meggazdagodnak. A nyitás előtti órákban a határidős indexek már jelezték az esést, de a lakásépítési mutatók és a termelői árindex nem megfelelő értékei a jelzést tényre váltották. A Wall Street egy százalék körüli csökkenéssel nyitott, az esést a számítástechnikai részvények és a távközlési papírok gyengülései indukálták.
Budapesten a nap elején olyannyira meglódult a BUX, hogy a kezdeti növekedésnek csak a rossz amerikai makroadatok tudtak gátat szabni. A hárompontos plusszal nyitó indikátor rövid idő alatt 100 pontot emelkedett, és délig elérte a 8300 pont közeli határt is. A nap végére a BUX korrigált, és csupán 76 ponttal tudta előző napi értékét felülmúlni. A forgalom 15 milliárd forintra nőtt, amelyből a legnagyobb részt az egy százalékkal gyengülő Molra és a 2,8 százalékkal dráguló Matávra kötötték. A vezető részvények közül drágult még az OTP és a Richter kurzusa is. A nap egyik legfontosabb eseményei közé tartozik, hogy a már régen beharangozott BorsodChem-felvásárlási ajánlat talán megérett. A vegyipari cég részvényei négy hét alatt 4900 forintos szintjükről 9200 forintig drágultak, tegnap a BC-részvények tovább folytatták felívelésüket és 9150 forinton zártak.
Budapesti autós üldözés: nem a körözött férfi vezette az ámokfutó Audit