Az európai parketteken az autógyártók és a csipgyártók részvényei iránt volt nagyobb a kereslet, míg az Egyesült Államokban a PC-gyártók iránt is élénk érdeklődés mutatkozott. Az európai idő szerint reggel bezáró piacokon enyhe haszonrealizálási jelek mutatkoztak, a tokiói Nikkei–225 index 0,23 százalékkal gyengült, ezzel a lassulással a Nikkei 9100 pont alá esett.
Európában a nyitáskori megugrástól eltekintve szinte végig előző értékük irányában mozogtak a tőzsdeindexek, a DAX-ot a DaimlerChrysler tehergépjármű-üzletágának reorganizációja mozgatta, míg az FTSE árfolyamára a pénzügyi cégek, valamint a távközlési vállalatok drágulása hatott.
Budapesten sem voltak optimisták azok a befektetők, akik a 38 fokos hőségben még képesek voltak spekulálni. A BUX egy ponttal nyitott pluszban és csupán két ponttal tudott tovább emelkedni, így napi csúcsa 7861 ponton volt. A reggeli indulástól kezdődően szinte végig gyengült a magyar tőzsde indikátora, a végső lökést az amerikai piacok adták meg a BUX-nak, akkor az index 50 ponttal esett és zárt a 7781 pontos napi mélypontján. A forgalom a kétmilliárd forintot alig haladta meg, ebből a legnagyobb részt az OTP és a Mol részvényeire kötötték. A banki részvények ára egy forinttal drágult, míg az olajipari társaság papírjai 1,3 százalékkal lettek olcsóbbak. A nap nyertese a kárpótlási jegy lett 2,5 százalékos erősödésével. A kárpótlási jegyek esetében a drágulást az okozta, hogy megkezdődött a Forrás részvények cseréje, így vélhetően a jegyek tovább drágulnak az elkövetkező napokban. A kis kapitalizációjú részvények közül érdemes volt megemlíteni az Agrimpex részvényeit, mert láthatóan valakik limittel vásárolták azt.
Dömötör Csaba: Vizsgálóbizottságot kezdeményezünk a Facebook-cenzúra ügyében - videó