Az európai parketteken a DAX és az FTSE kurzusai előző záró értékük körül ingadoztak, a német piacon a SAP drágult a folytatódó Oracle PeopleSoft ügylet miatt, míg a holland Euro Stoxx 50 indikátor részvényei közül az Aegon drágult számottevően, a Goldman Sachs a pénzügyi és biztosítási szektorban tevékenykedő céget felminősítette.
Még a Wall Street nyitása előtt az elemzők azt jósolták, hogy az amerikai árfolyammutatók pozitív irányt vesznek a nap elején, a jóslat részben bevált, a Dow ugyan enyhe hezitálást jelzett, de a Nasdaq árfolyama egy százalék körüli növekedést produkált. A fogyasztói bizalom igen kedvező értéke a befektetőket részben megnyugtatta.
Budapesten nyitáskor 30 ponttal emelkedett a BUX árfolyama, majd a hirtelen megugrást az index korrigálta és a második óra végén már jócskán az árfolyammező negatív oldalán állt. A déltől kezdődő javulási trend nem volt túl erős, így a BUX előző szintje közelében ingadozott, a zárás pillanata is ezen szűk sávban érte utol az indikátort, így 2,5 pontos emelkedéssel végződött a nap. A forgalom 7,6 milliárd forint lett. A forgalom legnagyobb részét, 4,66 milliárd forintnyit a Mol-papírok tették ki, az olajipari cég részvényei 1,5 százalékkal gyengültek. A Mol tőzsdezárás után közölte, hogy 600 millió euró összegű, 5 év futamidejű, többdevizás, rulírozó hitel felvételéről írt alá megállapodást. A szindikált hitelfelvétel vezető főszervezői a BNP Paribas, az ING Bank és a JPMorgan Chase Bank. A többi vezető részvény viszont drágult, de forgalmuk igen csekély maradt. A hét pletykái közül érdemes kiemelni a BorsodChem nyílt felvásárlásáról szóló híreket, valamint az Agrimpexről szóló információkat.
Szijjártó Péter: Sikerült elnököt választani Libanonban