Az európai piacokon a beszerzőimenedzser-indexek értékei keltettek nagyobb feltűnést, valamint a Európai Központi Bank elnökének, Wim Duisenbergnek a nyilatkozata. Az ECB leköszönő vezetője gyakorlatilag kizárta, hogy az EKB a jövő heti értekezletén folytatná a kamatcsökkentést.
Az európai tőzsdékre délután eladói nyomás nehezedett, amit az amerikai munkanélküliségi adatok okoztak. Az USA-ban júniusban 6,4 százalékkal nőtt a munkanélküliség, ez az érték jóval nagyobb, mint amit az elemzők megjósoltak.
Budapesten 5,5 milliárd forint forgalom mellett kereskedtek a brókerek, a BUX egy kisebb kilengést tekintve folyamatosan erősödött, és végül napi csúcsa közelében, 56,27 pontot erősödve zárt. A nap nyertese a Humet lett, azt követte a Nabi, a Mezőgép és a Rába. A vezető részvények közül az OTP zárt a legnagyobb emelkedéssel, a banki részvények 2,3 százalékkal drágultak. A Mol egy százalékkal erősödött, a magyar olajipari cég, horvát lapértesülések szerint, vesztesként kerül ki a horvát INA-privatizációból. A Globus hetilap szerint már megállapodott az osztrák OMV és a horvát kormány, de ezt a hírt Zágrábban nem erősítették meg. Elemzők rámutattak: a lengyel privatizációhoz hasonlóan, a Globus vélhetően csupán drágítani akarja az INA 25 százalékát, azaz magasabb árat kíván kisajtolni a vevőktől a július 10-i ajánlattételi határidőig.
Budapesti autós üldözés: nem a körözött férfi vezette az ámokfutó Audit