A BUX-on és a piaci hangulaton a nyitáskor már látszódott, hogy a nap várhatóan emelkedéssel telik, így a BUX 50,52 pontos növekedést követve 8076,78 ponton fejezte be a napot.
A drágulást elsősorban a Mol és a Richter iránti kereslet okozta. Bár a forgalom nem volt túl nagy, a piac mégis a vezető részvényeket és azok közül is csupán néhányat preferált. A tőzsde részvényeinek forintra vetített forgalma nem érte el az ötmilliós határt, a Mol ebből 1,5 milliárd forinttal vette ki részét. A Mol oldaláról több olyan biztatónak tűnő információ is megjelent, amely a cég részvényeinek drágulását okozhatta, egyrészt a mai napon kinyitott INA-ajánlatok, másrészt az a bejelentés, hogy a szlovák pénzügyi piaci felügyelet igazgatótanácsa hatályon kívül helyezte a Mol Slovnaft-részvényekre vonatkozó kötelező vételi ajánlatának tervezetét első fokon elutasító határozatot, és új eljárásra kötelezte a hatóságot. A Mol közölte, hogy elfogadja a felügyelet döntését, amely szerint további vizsgálatra van szükség az érdemi határozat meghozatalához. A kisebb kapitalizációjú papírok közül a Fotex, a Graphisoft és a kárpótlási jegyek szerepeltek a legjobban. A Mol drágulásához hozzájárult az is, hogy a Csák János elnöksége alatt meghirdetett romániai Mol-benzinkút-hálózat legújabb töltőállomását, az ötvenediket nyitották meg tegnap.
Az amerikai tőzsdén a nagykereskedelmi raktárkészletek májusi csökkenése, míg az európai börzéken a Standard&Poor’s (S&P) euróövezetről szóló jelentése okozott döbbenetet. Az S&P szerint nagy kockázatot hordoznak az euróövezeti stabilitási és növekedési paktum átalakítását célzó törekvések, amelyek – ha célt érnek – egyes valutauniós tagországok adósi besorolásának romlását okozhatják.
A magyar, orosz és ukrán Popova Aleszja drámai vallomása