Vlagyimir Putyin orosz elnök meggyilkolását célzó összeesküvést leplezett le a brit rendőrség. A Scotland Yard terrorcselekményeket elhárító csoportja letartóztatott egy volt KGB-s őrnagyot és egy másik orosz férfit Londonban azzal a gyanúval, hogy merényletet próbáltak szervezni az orosz elnök ellen Nagy-Britanniában élő orosz emigránsok közreműködésével. Az összeesküvők azt tervezték, hogy Vlagyimir Putyint egyik külföldi látogatásakor távcsöves fegyverrel ellátott merénylők gyilkolják meg.
A szervezkedéssel gyanúsított két személyt már nyolc nappal ezelőtt őrizetbe vették, de a nyomozó szervek titokban tartották a letartóztatottak nevét, és nem adtak ki nyilatkozatot letartóztatásuk okáról sem.
Amint a szombaton közzétett hírből kiderül, a szervezkedőket Alexander Litvinyenko, az FSB korábbi hírszerzője leplezte le a Scotland Yard előtt. Írásban adott nyilatkozata szerint a volt KGB-s őrnagy, Litvinyenko és mások, köztük a Nagy-Britanniába emigrált milliomos, Borisz Berezovszkij segítségét kérte az összeesküvéshez.
A vállalkozást az összeesküvők tervei szerint Berezovszkij pénzelte volna. A szervezkedők egyike telefonon hívta fel Litvinyenkót, majd London Leicester terén, egy padon folytatott vele megbeszélést a tervezett merényletről.

Kegyetlen gyilkosságot tervelt ki két rab a szegedi börtönben