Nem lehet megbüntetni az állatkínzót

Havaria Press
2003. 10. 20. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megszüntették az eljárást az ellen a férfi ellen, aki a gyanú szerint rendszeresen csonkolt kutyákat Bölcskén. A zavart elméjű férfi még szeptember elején vágta le baltával egy kiskutya farkát. Házának közelében több ilyen állattetemet is találtak.
Az ügyben a paksi jegyző indított eljárást, ám az igazságügyi orvos szakértő szerint a férfi közepes fokban korlátozottan cselekvőképes, ezért nem lehet büntetni, s elmegyógyintézetbe csak akkor vihetik, ha ahhoz ő maga is hozzájárul. A jegyző ellenben elkoboztatta a férfi baltáját.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.