Lendvai volt kampányfőnöke meggyanúsítva

Befolyással való üzérkedéssel gyanúsítja a rendőrség Csonka Gábor MSZP közeli vállalkozót, Lendvai Ildikó frakcióvezető egykori kampányfőnökét a terézvárosi vagyonkezelő körül kirobbant korrupciós ügyben.

Swendt Pál
2003. 11. 23. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Gyanúsítottként hallgatták ki a BRFK nyomozói Csonka Gábort, az MSZP hírleveleinek szerkesztőjét annak a hangfelvételnek az alapján, melyen a vállalkozó elismeri: Kékesi Tibornak, az MSZP VI. kerületi országgyűlési képviselőjének kenőpénzt juttatott azért, hogy a terézvárosi vagyonkezelő átutalja egy építési vállalkozással szemben fennálló tartozását. Csonka Gábor az MSZP Köztársaság téri székházában bérli irodáját, a párttag nyomdaipari és reklámvállalkozása tíz éve itt szerkeszti a szocialisták hírleveleit.
Ismeretes: az ügyben lapunk cikke nyomán augusztusban indítottak nyomozást, mely szerint Csonka ötmillió forint kenőpénzt vett át ifjabb és idősebb Jónás Csaba építési vállalkozóktól, hogy közbenjárása révén a vagyonkezelő kifizessen részükre csaknem ötvenmillió forintnyi elismert számlatartozást. A lapunk birtokában lévő kazettán hallható: Csonka egy telefonbeszélgetés során elismeri, hogy az ötmilliót Kékesi Tibor szocialista honatya kapta meg. Jónásék ugyanakkor plusz egymillió forintot fizettek azért, hogy az önkormányzati vezetőváltás után is kaphassanak munkát a baloldali többséggel irányított kerülettől.
A rendőrség korábban hangmintát vett Csonkától, és tanúként idézte, csakúgy, mint Kékesi Tibor képviselőt, aki lapunknak a kihallgatás idején elmondta: nem ismeri Csonkát, aki visszaélt nevével, ha pedig bűncselekmény történt, abba csak bele akarják keverni, a kazettán hallható szöveg alapján, az építési vállalkozó rágalmazza őt a kenőpénz elfogadásával.
Csonka Gábor november 18-i kihallgatása során megtagadta a vallomást és panasszal élt a gyanúsítás ellen – mondta el lapunknak Kormos Endre, a BRFK szóvivője, aki úgy tájékoztatott, az igazságügyi hangszakértő véleménye alapján úgy értékelték, hogy megalapozott a gyanú, s folytatják a vizsgálatot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.