Huszonöt középiskolás meggyilkolásának gyanúja miatt letartóztattak egy férfit a kínai Henan tartományban – adta hírül az AFP. A rendőrség közlése szerint a huszonkilenc éves Hu Ang-jong két év alatt követte el a bűncselekmény-sorozatot. Áldozataival internetes kávézókban és videojáték-termekben ismerkedett meg, majd a lakására csábította őket azzal az ígérettel, hogy munkalehetőséget kínál nekik. Ott azonban kötéllel megfojtotta őket.
Rémtetteire úgy derült fény, hogy egy tizenhat éves fiúnak néhány nappal ezelőtt sikerült megszöknie a házából, majd feljelentést tett. Hu Ang-jong kertjében megtaláltak tizennyolc elásott holttestet, de feltételezik, hogy további hét eltűnt fiatal is az ő áldozata lett.
Néhány napon belül ő a második sorozatgyilkosság miatt letartóztatott férfi Kínában. Az elsőt 65 ember megölésével gyanúsítják.

Orbán Viktor: Ukrajna pénzt és fegyvert, az európai adófizetők pedig a számlát kapnak Brüsszeltől