Ismét képet küldött a Spirit marsjáró

Hírösszefoglaló
2004. 01. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Képet küldött a Földre szerdán az amerikai Spirit marsjáró, az elsőt az egy héttel ezelőtt kezdődött kommunikációs zavarok óta – olvasható az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA internetes honlapján. A felvételen az látszik, hogy a robot – amire egy héttel korábban utasították – kinyújtja a karját az Adirondacknek elnevezett szikla felé, hogy egyik spektrométere analizálhassa annak ásványi öszszetételét. A NASA mérnökei még mindig azon igyekeznek, hogy az önállósult szondát rábírják a földi parancsok teljesítésére, s az újrakezdhesse kirándulásait a Guszev-kráterben. Abban reménykednek, hogy a Spirit már a jövő héten újra munkába állhat.
Meglehet, hogy a másik amerikai szondának, a Mars másik felén január 25-én leszálló Opportunity-nek sem kell hetekig várnia, amíg elindulhat első útjára. A Meridiani Planum egy kis kráterébe pottyant hatkerekű robot már kibontotta első kerekeit, s a NASA szakemberei úgy gondolják, talán már vasárnapra sikerül felkészíteniük a felfedező túrákra. Ha kijut a kráterből, akkor első útja ahhoz a sziklakertre emlékeztető képződményhez vezet majd, amelyről immár háromdimenziós panorámakép is látható a NASA honlapján. A hivatal január 28-án – a Challenger űrsikló katasztrófájának tizennyolcadik évfordulóján – bejelentette: a héttagú legénység emlékére az Opportunity leszállóhelye a Challenger Memorial Station elnevezést kapta.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.