Más bicikliket mutatott be Illés Zoltán

Az „Illés Zoltán-féle” biciklik női kerékpárok, a környezetvédelmi miniszter és társai pedig férfikerékpárral utaztak – áll a környezetvédelmi tárca levelében, amelyben Persányi Miklós miniszter bocsánatkérésre szólította fel a fideszes környezetpolitikust.

2004. 01. 14. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Emlékezetes, Illés Zoltán fideszes képviselő múlt csütörtökön kerékpárokat mutatott be a sajtónak, állítva: azok azóta rozsdásodnak az Országház bejáratánál, hogy három szabad demokrata politikus, Persányi Miklós környezetvédelmi miniszter, Csillag István gazdasági miniszter és Horn Gábor, a kancellária államtitkára tavaly szeptemberben a környezetbarát közlekedést propagálva kerékpárral érkezett a kormány ülésére.
Lapunk Persányi Miklós helyesbítést kérő levele után összevetette az őszi akcióról készült fényképeket az Illés Zoltán sajtótájékoztatóján előkerült biciklikkel, s kiderült: valóban nem ugyanazokról a kerékpárokról van szó. Megtudtuk azt is, hogy a parlament bejáratánál vesztegelő kerékpárokat az SZDSZ adományozta az Országgyűlésnek ugyancsak a szeptemberi Autómentes hét nevű programsorozat keretében, ám a honatyák még nem használták azokat.
– A miniszternek igaza van, ezért megkövetem Persányi Miklóst – nyilatkozta tegnap kérdésünkre Illés Zoltán. Hozzátette: nem lehet elhallgatni azonban, hogy azok a kerékpárok, amelyeket megvédett az enyészettől, jól jellemzik a kormány mostani környezetpolitikáját. Ősszel a szabad demokraták ugyanis csináltak egy hasznosnak tűnő PR-akciót, ami után a kerékpározás elterjesztéséért semmit nem tettek. De sorolható lenne számos hasonló eset is.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.