Párizs Aristide távozása mellett

MTI
2004. 02. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Franciaország arra kérte Jean-Bertrand Aristide haiti elnököt, hogy távozzon a hatalomból, elősegítve ezzel a válság rendezését. A főváros bevételére készülő haiti fegyveres lázadók viszont azzal fenyegetőznek, hogy elfogják és hazaárulásért felelősségre vonják az államfőt. Jamaica kérésére tegnap rendkívüli ülést tartott az ENSZ Biztonsági Tanácsa, hogy áttekintse a kiéleződött politikai válságot. Az ügy miatt öszszeült az Amerikai Államok Szervezetének állandó tanácsa is. Dominique de Villepin francia külügyminiszter szerdán kijelentette, hogy új fejezetet kell nyitni Haiti történelmében, és Aristide elnöknek le kell vonnia a tanulságot a kialakult helyzetből. Yvon Neptune haiti miniszterelnök viszont hangsúlyozta, hogy az államfőnek mandátuma lejártáig, 2006 februárjáig hivatalában kell maradnia. A politikai pártokat és civil szervezeteket tömörítő ellenzék hallani sem akar arról, hogy Aristide maradjon az elnök. Vezetői, akik ma Párizsban egyeztetnek a francia hatóságokkal, újfent megerősítették, hogy sürgős politikai megoldásra van szükség, és a problémák forrását jelentő Aristide-nek távoznia kell a hatalomból. Guy Philippe, a fegyveres lázadók vezetője közölte, hogy ideiglenesen leállítja a főváros, Port-au-Prince ellen készülő támadást, mert „még egy esélyt akar adni a békének”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.