Fél százalékkal emelkedett januárban a fogyasztói árindex (CPI) – közölte az amerikai kormányzat statisztikai hatósága pénteken. Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számolt CPI növekedése 0,2 százalékos volt. (MTI–Eco)
Japán vezető abroncsgyártója, a Bridgestone Corp megkettőzte nettó eredményét 2003-ban. Az idén azonban csökkenésre számítanak a jen erősödése, a nyersgumi drágulása, s a tavalyi tűzvész okozta termelés-visszaesés miatt. (MTI/Reuters)
A francia Pechiney alumíniumgyártó konszern vesztesége 2003-ban nőtt az értékcsökkenési leírások, az átszervezési költségek, valamint a negatív árfolyamváltozások miatt. A konszernnek, amelyet tavaly vett meg a kanadai Alcan, 508 millió euró vesztesége volt tavaly a 2002. évi 50 millió eurós veszteséget követően. (MTI/Reuters)
Az Európai Unióhoz csatlakozó kelet-közép-európai országokban a háztartások fogyasztása még mindig jóval kisebb, mint az Európai Unió tagországaiban, például Ausztriában – tette közzé az osztrák RegioPlan tanácsadó cég. (MTI/APA)
A magyar magánszemélyek tulajdonában lévő budapesti székhelyű befektetési társaság, az Arago Rt. tavaly 114 millió forint mérleg szerinti nyereséget ért el a 2002-es 752 millió forint veszteség után a pénteken közzétett, magyar számviteli szabályok (HAS) alapján készült konszolidált gyorsjelentés szerint. (MTI–Eco/MTI)
Elérhető közelségbe került az RWE energetikai konszern legnagyobb német építőipari cégben meglévő többségi részesedésének értékesítése – jelentette be pénteken az RWE Ag. A társaság február 24-i igazgatótanácsi ülésén dönt az ügylet részleteiről. (MTI–Eco)
Az amerikai Hewlett-Packard Co. számítógép- és nyomtatógyártó konszern a folyó 2003/04-es pénzügyi év első negyedében a magasabb számítógép-szállításoknak köszönhetően jelentős nyereségnövekedést ért el. A január végén befejeződött három hónapos periódust 936 millió dollár (737 millió euró) nyereséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 721 millió dollárral. (MTI/APA/dpa)

Orbán Viktor lerántotta a leplet a baloldal legújabb tervéről – videó